Przejdź do treści

Ochrona fizyczna kontra monitoring wizyjny – co wybrać?

Z roku na rok rosnący koszt zatrudnienia zmuszają przedsiębiorców do szukania oszczędności. Z drugiej strony coraz lepsza jakość obrazu oraz możliwości sprzętowe telewizji przemysłowej otwierają furtkę na nowe możliwości zabezpieczenia terenu. Ale czy na pewno?

Wzrost liczby kradzieży w roku 2022 względem roku 2021 o 30 procent daje do myślenia. Czy monitoring wizyjny jest w stanie zastąpić obecność człowieka na obiekcie? Okazuje się, że tak, natomiast idealnym rozwiązaniem jest połączenie tych dwóch systemów i stworzenie hybrydowego zabezpieczenia.

Największą przewagą monitoringu wizyjnego nad pracownikiem ochrony fizycznej jest możliwość bycia w kilku miejscach jednocześnie na terenie całego obiektu – jest to zasługa wideopatroli. Funkcji dzięki, która jest odwzorowaniem klasycznego obchodu pracownika, z tym że obchód odbywa się na każdej z poszczególnych kamer – rozmieszczonych na interesującym nas terenie.

Niewątpliwie wykorzystanie nowoczesnego sprzętu i nowych technologii takich jak analityka obrazu jest gwarancją szczelnego zabezpieczenia obiektu. Operator Centrum Monitorowania może dokonać dogłębnej analizy na podstawie obrazu z kamer, przyjąć nocną dostawę/kuriera dzięki zdalnej obsłudze szlabanów, bramy oraz wideodomofonu.

Z rozwiązaniem hybrydowym, czyli połączeniem ochrony fizycznej + monitoringiem wizyjnym często możemy się spotkać w obiektach użyteczności publicznej – takich jak galerie handlowe. Na każdym rogu kamery, ale też patrolujący pracownicy – w połączeniu z Centrum Monitorowania są w stanie reagować tu i teraz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *