Przejdź do treści

Jak zadbać o bezpieczeństwo w domu?

Projekt systemu alarmowego

Prawidłowe zabezpieczenie naszego domu powinno zacząć się od projektu systemu alarmowego. W skład prawidłowo sporządzonego planu powinny wchodzić:

lokalizacja i kształt budynku, typ zabudowy, liczba miejsc podatnych na włamanie (okna, drzwi),

sposób ogrodzenia,

profil mieszkańców (ile czasu spędzają w domu, czy należą do osób zamożnych).

Na etapie budowy domu powinniśmy pomyśleć o rozmieszczeniu instalacji pod system alarmowy, natomiast jeśli chcemy wkomponować system alarmowy w istniejący budynek możemy skorzystać z bezprzewodowych rozwiązań.

Szczelnie zamknięta przestrzeń

Podstawą zabezpieczenia naszej prywatnej przestrzeni powinno być „uszczelnione” ogrodzenie. Szczelnie zamknięta brama i bramka (czyt. furtka). A skoro o furtce mowa – zaraz koło niej powinien znajdować się domofon – lub lepiej – wideodomofon. Może wysyłać on informacje kto i kiedy próbował się do nas dostać. Dodatkowym atutem może być możliwość otwierania zdalnego tych dwóch miejsc – ze względu na komfort oraz na przekazywanie o informacji o otwarciu lub zamknięciu naszych bram lub furtek do naszej centrali/aplikacji.

Symptomem obecnych czasów są kamery, na które właściciele budynków coraz częściej się decydują. Najlepszymi zaletami posiadania kamer na swojej parceli to:

-zdalny podgląd (z dowolnego miejsca na Ziemi),

-śledzenie ruchu i możliwość powiadamiania użytkownika,

-rejestracja wszystkich zdarzeń/materiał dowodowy,

-współpraca z systemem alarmowym.

Na koniec jako „must have” gospodarza dzisiejszych czasów został nam system alarmowy. Będzie sygnalizować nam próbę wejścia osób niepowołanych wkraczających na naszą posesję – wykrywając ruch, uruchamiając sygnał świetlny i dźwiękowy i powiadamiając nas poprzez aplikację, sms, wiadomość mail lub jeśli zdecydujemy się na MONITORING NASZEGO DOMU Z INTERWENCJĄ powiadomi także Centrum Monitorowania.

VIP SECURITY SYSTEM posiada własną stację monitorowania alarmów, obsługiwaną przez przeszkolonych pracowników 24 godziny na dobę oraz dobrze rozlokowane grupy interwencyjne. Ponadto posiadamy własne, zastrzeżone częstotliwości radiowe. Nie jesteśmy uzależnieni od operatorów GSM i ich ewentualnych awarii.

Życzymy samych bezpiecznych chwil w swoich czterech ścianach.

Chcesz poznać ofertę dla Twojego domu?